Po raz ósmy odbyło się wielkie święto polskiej przedsiębiorczości społecznej czyli Ogólnopolskie Spotkania Ekonomii Społecznej. Tym razem uczestnicy OSESu przyjechali do warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki, w którym, w salach naznaczonych historią odbywały się wykłady, panele, warsztaty, wystawy, etc.

TISE bierze udział w OSESach od samego początku, a twórcy TISE są też autorami tej niezwykłej idei spotkań, w którym może wziąć udział, na równych prawach, zarówno członek małej spółdzielni socjalnej, fundacji czy stowarzyszenia, minister w Kancelarii Prezydenta, minister polskiego rządu, znany profesor czy topowy dziennikarz. OSES, to atmosfera, to wspólne rozmowy, spotkania dawno niewidzianych znajomych i poznawanie nowych osób podobne myślących i podobnie troszczących się o innych bo OSES to przede wszystkim ludzie (w tym roku prawie 500 osób!). TISE oprócz spotkań kuluarowych (których było najwięcej) brało udział w roli panelistów w dwóch wydarzeniach, a nasza koleżanka Aleksandra Muzińska, przygotowała i moderowała Otwartą Trybunę – czyli pełną energii prezentację 8 różnych inicjatyw, których wspólnym mianownikiem było zatrudnienie.

W pałacowych salach, przez dwa dni można było natknąć się na „Klinikę Finansową ES Funduszu” – miejsce, w którym przedsiębiorcy społeczni mogli rozwiać wszelkie wątpliwości finansowe dotyczące swojej działalności. OSESowi towarzyszyła też wystawa fotograficzna „15 ze 150” prezentująca działalność wybranych 15 pożyczkobiorców ES Funduszu TISE. Zdjęcia do wystawy wykonał Oskar Jan Jarzyna z Multimedialnej Spółdzielni Socjalnej „Fajna Sztuka”.

W tym roku głównym organizatorem odbywającego się w dniach 23-24 października, OSESu, był nasz partner Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

oses-wystawa

oses-debata-ksOSES-debata