Uwaga, uwaga, Od dziś po kilkumiesięcznej przerwie, udzielamy preferencyjnych pożyczek w ramach programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”. TISE uczestniczyło w tym projekcie w latach 2014-2017 w województwach łódzkim i mazowieckim. Teraz opuszczamy Mazowsze, a program będziemy prowadzić dla klientów z woj.: opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i łódzkiego.

Celem programu organizowanego i nadzorowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Bank BGK jest pomoc osobom bezrobotnym  oraz absolwentom  uczelni wyższych (studia I i II stopnia do 4 lat od uzyskania dyplomu), a także studentom ostatniego roku w stworzeniu własnej firmy i rozpoczęciu działalności gospodarczej. Pożyczki udzielane przez TISE są preferencyjne (ich oprocentowanie wynosi 0,44% w skali roku). Więcej informacji znajdziecie TU

Dotychczas, w ciągu 2,5 roku prowadzenia programu udzieliliśmy 450 pożyczek na kwotę 27,5 mln zł. Dzięki preferencyjnym pożyczkom o oprocentowaniu 0,44%, udało się powołać do życia kilkanaście kawiarni i barów, warsztaty samochodowe, drukarnie, sklepy (tradycyjne i internetowe), hurtownię kawy i książek historycznych, gabinety stomatologiczne, salony fryzjerskie i wiele innych mikroprzedsiębiorstw. Najważniejsze jednak, że prawie 500 osób znalazło nowy pomysł na swoje życie (zawodowe). Teraz, dzięki podpisaniu nowej umowy czekamy na kolejne projekty!

Naszym partnerem w realizacji projektu jest MFES (Małopolski Fundusz Ekonomii Społecznej)

belka