Pożyczka na rozwój cyfryzacji w lubuskiem w ofercie TISE

TISE znów w lubuskiem!

Po kilku latach przerwy wracamy do województwa lubuskiego. Niedawno podpisaliśmy umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i już od połowy listopada do naszej oferty wejdzie nowy produkt. Tym razem mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom będziemy oferować preferencyjne pożyczki na rozwój cyfryzacji. Linia jest finansowana ze środków unijnych w ramach Funduszy Europejskich dla Lubuskiego 2021-2027. Projekt wesprze rozwój produktów i usług opartych na technologiach cyfrowych, prowadzących do zmian w modelach biznesowych, procesach produkcyjnych lub organizacyjnych w firmie. Przedsiębiorcy będą mogli z niej skorzystać by rozwijać w swoich firmach robotyzację, automatyzację, optymalizację procesów produkcji lub świadczenia usług zgodnie z koncepcją Przemysłu 4.0, ale też projekty z zakresu cyberbezpieczeństwa. Finansowanie też będą rozwiązania cyfrowe o mniej specjalistycznym charakterze, takie jak np.: zakup oprogramowania biurowo- księgowego, tworzenie stron internetowych, czy modernizacja cyfrowych rozwiązań wspierających bieżącą działalność oraz relacje z klientami.

Pożyczka na rozwój cyfryzacji w lubuskiem będzie udzielana na okres do 5 lat. Jej maksymalna wysokość to 2 mln złotych, a oprocentowanie od 1,5 % rocznie.

 

Komunikat PARP i lista przedsięwzięć MŚP wybranych do wsparcia w ramach inwestycji A1.2.1 KPO HoReCa

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) informuje o wynikach oceny spełnienia kryteriów przez przedsięwzięcia MŚP złożone w ramach naboru realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy Inwestycji A1.2.1. Inwestycje dla przedsiębiorstw w produkty, usługi i kompetencje pracowników oraz kadry związane z dywersyfikacją działalności. Wnioski, które zostały złożone w okresie od 01 do 14 września 2024 r., zostały ocenione przez Operatora regionalnego nr 2 Towarzystwa Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A.  

Do wsparcia zostały wybrane przedsięwzięcia MŚP, które otrzymały wymaganą liczbę punktów. Wsparcie zostało przyznane dla 40 przedsięwzięć MŚP w następujących województwach:

  • mazowieckie – 22 przedsięwzięć MŚP,
  • warmińsko-mazurskie – 14 przedsięwzięć MŚP,
  • podlaskie – 4 przedsięwzięć MŚP.

Lista projektów objętych i nieobjętych wsparciem jest dostępna na stronie działania w sekcji „Wyniki i Archiwum” oraz tutaj: 20241015_zał.1 Lista przedsięwzięć do protokołu_Runda 4

Zgodnie z postanowieniami § 8 Regulaminu wyboru przedsięwzięć MŚP każdy z Wnioskodawców otrzyma pisemną informację o wynikach oceny jego przedsięwzięcia MŚP wraz z podaniem liczby punktów otrzymanych przez przedsięwzięcie MŚP.

Komunikat PARP w sprawie wydłużenia naboru wniosków do KPO Horeca dla regionu 1, 2 i 4

Informujemy o wydłużeniu do 31 października 2024 r. terminu naboru wniosków dla regionu 1, 2 oraz 4, a także o zwiększeniu alokacji dla regionu 2 i 5.

Z uwagi na wyczerpanie alokacji dla regionu 5 nabór wniosków o objęcie przedsięwzięcia MŚP wsparciem zostanie zakończony zgodnie z terminem, czyli 14 października 2024 r.

Podkreślamy, że informacje dla przedsiębiorców, którzy złożyli wnioski o wsparcie do regionu 3 są przekazywane przez PARP bezpośrednio na adresy e-mail wskazane we wnioskach. Prosimy śledzić na bieżąco przesyłaną przez nas korespondencję.

Zawiadamiamy również o zmianie postanowienia w § 3 ust. 2 Regulaminów wyboru przedsięwzięć MŚP poprzez dodanie stwierdzenia „Wnioski, które zostaną złożone po godzinie 16:00 oraz bez wskazanego operatora nie będą podlegały ocenie, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany na adres e-mail wskazany do korespondencji we wniosku”.

Zmiana Regulaminów wyboru przedsięwzięć MŚP obowiązuje od 14 października 2024 r.

PARP-HoReCa-KPO - wyniki oceny wniosków złożonych w dniach 15-31 sierpnia 2024 r.

Publikujemy komunikat PARP  informujący o wynikach oceny wniosków złożonych w dniach 15-31 sierpnia 2024 r.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) informuje o wynikach oceny spełnienia kryteriów przez przedsięwzięcia MŚP złożone w ramach naboru realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy Inwestycji A1.2.1. Inwestycje dla przedsiębiorstw w produkty, usługi i kompetencje pracowników oraz kadry związane z dywersyfikacją działalności. Wnioski, które zostały złożone w okresie od 15 do 31 sierpnia 2024 r., zostały ocenione przez Operatora regionalnego nr 2 Towarzystwa Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A.

Do wsparcia zostały wybrane przedsięwzięcia MŚP, które otrzymały wymaganą liczbę punktów. Wsparcie zostało przyznane dla 43 przedsięwzięć MŚP w następujących województwach:

  • mazowieckie – 28 przedsięwzięć MŚP,
  • warmińsko-mazurskie – 10 przedsięwzięć MŚP,
  • podlaskie – 5 przedsięwzięć MŚP.

Tutaj znajdą Państwo listę przedsięwzięć objętych i nieobjętych wsparciem:  Lista przedsięwzięć do protokołu_Runda 3

Zgodnie z postanowieniami § 8 Regulaminu wyboru przedsięwzięć MŚP każdy z Wnioskodawców otrzyma pisemną informację o wynikach oceny jego przedsięwzięcia MŚP wraz z podaniem liczby punktów otrzymanych przez przedsięwzięcie MŚP.

Nowy, eko-instrument finansowy dla łódzkich przedsiębiorców!

Z radością informujemy, że od dziś wszystkie łódzkie firmy, zarówno małe, mikro, średnie i duże mogą skorzystać z nowego instrumentu finansowego – Pożyczki na przedsięwzięcia w kierunku GOZ z komponentem dotacyjnym! Pożyczka może być udzielona na okres do 7 lat, a jej wysokość może wynosić do 3 mln zł! Środki można przeznaczyć na finansowanie inwestycji wspierających gospodarkę o obiegu zamkniętym (GOZ) w przedsiębiorstwach, obejmujące:

  • modernizację, przebudowę lub budowę instalacji produkcyjnych,
  • zakup urządzeń przemysłowych,
  • zakup rozwiązań teleinformatycznych (w tym sprzętu informatycznego) oraz oprogramowania wraz z licencją zaliczanych do wartości niematerialnych i prawnych, niezbędnych do realizacji inwestycji,
  • finansowanie działań przedinwestycyjnych, takich jak ekoprojektowanie produktów, zmiany w procesach, usługi doradczo-szkoleniowe, audyty i analizy (np. LCA, PEF, ETV).

Udokumentowane wydatki na te działania mogą stanowić podstawę do częściowego umorzenia kapitału pożyczki. Więcej informacji

Pożyczka udzielana jest przez TISE SA w ramach Funduszy Europejskich dla Łódzkiego na lata 2021-2027 ze środków Unii Europejskiej.