Komunikat PARP w sprawie zaktualizowanej Listy przedsięwzięć MŚP wybranych do wsparcia (runda nr 5; 18-31 lipca 2024 r.)

Komunikat z dnia 15.11.2024 r.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) informuje o wynikach oceny spełnienia kryteriów przez przedsięwzięcia MŚP złożone w ramach naboru realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy Inwestycji A1.2.1. Inwestycje dla przedsiębiorstw w produkty, usługi i kompetencje pracowników oraz kadry związane z dywersyfikacją działalności. Wnioski, które zostały złożone w okresie od 18 do 31 lipca 2024 r., zostały ocenione przez Operatora regionalnego nr 2 Towarzystwa Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A.

Do wsparcia zostały wybrane przedsięwzięcia MŚP, które otrzymały wymaganą liczbę punktów. Wsparcie zostało przyznane dla 88 przedsięwzięć MŚP w następujących województwach:

  • mazowieckie – 56 przedsięwzięć MŚP,
  • warmińsko-mazurskie – 23 przedsięwzięć MŚP,
  • podlaskie – 9 przedsięwzięć MŚP.

Lista jest dostępna na stronie działania w sekcji „Wyniki i Archiwum”.

Zgodnie z postanowieniami § 8 Regulaminu wyboru przedsięwzięć MŚP każdy z Wnioskodawców otrzyma pisemną informację o wynikach oceny jego przedsięwzięcia MŚP wraz z podaniem liczby punktów otrzymanych przez przedsięwzięcie MŚP.

Lista przedsięwzięć MŚP z województwa podlaskiego niewybranych do wsparcia w ramach inwestycji A1.2.1 KPO HoReCa ze względu na wyczerpanie alokacji

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) informuje o wynikach oceny spełnienia kryteriów przez przedsięwzięcia MŚP złożone w ramach naboru realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy Inwestycji A1.2.1. Inwestycje dla przedsiębiorstw w produkty, usługi i kompetencje pracowników oraz kadry związane z dywersyfikacją działalności. Wnioski, które zostały złożone w okresie od 15 do 30 września 2024 r.  zostały ocenione przez Operatora regionalnego nr 2 Towarzystwa Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A 

Ze względu na wyczerpanie alokacji do wsparcia nie zostało wybranych 7 przedsięwzięć MŚP z województwa podlaskiego. Lista projektów objętych i nieobjętych wsparciem znajduje się tutaj: Kopia pliku 20241105_zał.1 Lista przedsięwzięć do protokołu_Runda 5

Lista przedsięwzięć MŚP z województwa warmińsko-mazurskiego niewybranych do wsparcia w ramach inwestycji A1.2.1 KPO HoReCa ze względu na wyczerpanie alokacji

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) informuje o wynikach oceny spełnienia kryteriów przez przedsięwzięcia MŚP złożone w ramach naboru realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy Inwestycji A1.2.1. Inwestycje dla przedsiębiorstw w produkty, usługi i kompetencje pracowników oraz kadry związane z dywersyfikacją działalności. Wnioski, które zostały złożone w okresie od 15 do 30 września 2024 r.  zostały ocenione przez Operatora regionalnego nr 2 Towarzystwa Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A. 

Ze względu na wyczerpanie alokacji do wsparcia nie zostało wybranych 29 przedsięwzięć MŚP z województwa warmińsko-mazurskiego. Lista projektów objętych i nieobjętych wsparciem znajduje się tutaj:Kopia pliku 20241105_zał.1 Lista przedsięwzięć do protokołu_Runda 5

Komunikat PARP i lista przedsięwzięć MŚP wybranych do wsparcia w ramach inwestycji A1.2.1 KPO HoReCa

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) informuje o wynikach oceny spełnienia kryteriów przez przedsięwzięcia MŚP złożone w ramach naboru realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy Inwestycji A1.2.1. Inwestycje dla przedsiębiorstw w produkty, usługi i kompetencje pracowników oraz kadry związane z dywersyfikacją działalności. Wnioski, które zostały złożone w okresie od 15 do 30 września 2024 r., zostały ocenione przez Operatora regionalnego nr 2 Towarzystwa Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A.  

Do wsparcia zostały wybrane przedsięwzięcia MŚP, które otrzymały wymaganą liczbę punktów. Wsparcie zostało przyznane dla 73 przedsięwzięć MŚP w następujących województwach:

  • mazowieckie – 65 przedsięwzięć MŚP,
  • warmińsko-mazurskie – 2 przedsięwzięcia MŚP,
  • podlaskie – 6 przedsięwzięć MŚP.

Lista jest dostępna na stronie działania w sekcji „Wyniki i Archiwum”. Lista projektów objętych i nieobjętych wsparciem znajduje się także tutaj: Kopia pliku 20241105_zał.1 Lista przedsięwzięć do protokołu_Runda 5

Zgodnie z postanowieniami § 8 Regulaminu wyboru przedsięwzięć MŚP każdy z Wnioskodawców otrzyma pisemną informację o wynikach oceny jego przedsięwzięcia MŚP wraz z podaniem liczby punktów otrzymanych przez przedsięwzięcie MŚP.

Pożyczka na rozwój cyfryzacji w lubuskiem w ofercie TISE

TISE znów w lubuskiem!

Po kilku latach przerwy wracamy do województwa lubuskiego. Niedawno podpisaliśmy umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i już od połowy listopada do naszej oferty wejdzie nowy produkt. Tym razem mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom będziemy oferować preferencyjne pożyczki na rozwój cyfryzacji. Linia jest finansowana ze środków unijnych w ramach Funduszy Europejskich dla Lubuskiego 2021-2027. Projekt wesprze rozwój produktów i usług opartych na technologiach cyfrowych, prowadzących do zmian w modelach biznesowych, procesach produkcyjnych lub organizacyjnych w firmie. Przedsiębiorcy będą mogli z niej skorzystać by rozwijać w swoich firmach robotyzację, automatyzację, optymalizację procesów produkcji lub świadczenia usług zgodnie z koncepcją Przemysłu 4.0, ale też projekty z zakresu cyberbezpieczeństwa. Finansowanie też będą rozwiązania cyfrowe o mniej specjalistycznym charakterze, takie jak np.: zakup oprogramowania biurowo- księgowego, tworzenie stron internetowych, czy modernizacja cyfrowych rozwiązań wspierających bieżącą działalność oraz relacje z klientami.

Pożyczka na rozwój cyfryzacji w lubuskiem będzie udzielana na okres do 5 lat. Jej maksymalna wysokość to 2 mln złotych, a oprocentowanie od 1,5 % rocznie.