Informujemy, że rozpoczęła się II rekrutacja kandydatów na uczestników szkoleń cyklu „Programator” prowadzonego przez konsorcjum TISE/Asistera w ramach projektu Programuj z Powerem finansowanego dzięki unijnemu Programowi Operacyjnemu Wiedza Edukacja Rozwój. Szczegółowe informacje i regulamin znajdą Państwo TUTAJ.
Jednocześnie rozpoczynamy drugą turę akredytacji firm szkoleniowych do projektu „Programator”. Firmy szkoleniowe zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją akredytacyjną
Informacja o Programatorze
Chcesz zostać programistą, ale obawiasz się, że nie masz w tym kierunku wykształcenia lub twoje doświadczenie związane jest z inną branżą?
Jeśli tak, program PROGRAMATOR funkcjonujący w ramach projektu Programuj z PO WER jest właśnie dla Ciebie!
W 2020 roku na całym świecie będzie brakowało około 1 mln programistów – specjalistów od pisania programów i aplikacji komputerowych czy tworzenia stron internetowych! Ten trend dotyczy także Polski. Już obecnie brakuje ponad 50 000 specjalistów w tej branży, a szacuje się, że luka na rynku IT będzie się powiększać, pomimo rosnących zarobków.
Cel programu
Odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy jest konkurs Programuj z PO WER, którego uczestnicy nabędą kompetencje niezbędne do podjęcia pracy w charakterze programisty.
Co możesz zyskać?
W ramach projektu będą udzielane nieoprocentowane pożyczki na różne formy kształcenia z języków programowania w pakiecie z działaniami służącymi podnoszeniu kompetencji zawodowych, w tym dotyczącymi pozyskania lub zmiany miejsca pracy.
Dla kogo?
Program skierowany jest do osób, które nie znają się na programowaniu i nie mają doświadczenia w branży IT, a chciałyby się przekwalifikować, bez względu na wiek, wykształcenie czy status na rynku pracy.
Uwaga – bonus!
Każdy uczestnik, który ukończy szkolenie i w ciągu 6 miesięcy znajdzie zatrudnienie na stanowisku programisty lub zbieżnym ze zdobytymi kwalifikacjami, będzie zwolniony ze spłaty pożyczki (umorzenie do 100% wartości pomocy zwrotnej).
Warunki przystąpienia:
minimum średnie wykształcenie,
brak wykształcenia wyższego informatycznego oraz kształcenia na kierunku informatycznym,
brak doświadczenia w działalności związanej z oprogramowaniem i doradztwem IT,
ukończenie „szkolenia próbnego” z zakresu programowania przed udzieleniem pomocy zwrotnej,
test sprawdzający potencjał kandydata na programistę