Należący do TISE fundusz typu #socialventurecapital #FKIS (Fundusz Kapitałowych Inwestycji Społecznych) dokonał dziesiątej inwestycji! Jej beneficjentem jest platforma #KupujiPomagaj zarządzana przez Fundację Kupuj i Pomagaj i jej spółkę non-profit Unicornum.
Platforma jest bezpłatnym narzędziem służącym do zbierania środków na leczenie i rehabilitację osób z niepełnosprawnościami. Pieniądze pozyskiwane są od zarejestrowanych na platformie sklepów internetowych (ok. 300 w tym największe marki działające na polskim rynku) przekazujących część wydanej kwoty (od 1,0% do 5%) podopiecznym Fundacji. W ten sposób z drobnych kwot można uzbierać znaczące sumy na leczenie i rehabilitację osób potrzebujących. Inwestycja FKIS pozwoli na rozbudowę i promocję platformy, z której docelowo będzie mogło korzystać 20 tysięcy podopiecznych! Tutaj znajdziecie więcej informacji: www.kupujipomagaj.pl
Bardzo się cieszymy z naszej nowej inwestycji, ale spieszymy Wam donieść, że to nie koniec! W poczekalni (a raczej w pipelinie) mamy jeszcze kilka projektów, które właśnie przechodzą przez proces due diligence i mamy nadzieję, że już za kilka tygodni będziemy informować o kolejnych umowach. Stay tuned! Fundusz FKIS został utworzony pod koniec roku 2018 w ramach projektu finansowanego z funduszy UE (PO WER) i ze środków TISE SA. FKIS wspiera inwestycje polskich podmiotów ekonomii społecznej i organizacji pozarządowych prowadzących działalność biznesową (w ramach działalności gospodarczej lub odpłatnej). Kwota dotychczasowych inwestycji wynosi 7,7 mln zł. A więcej o działalności FKIS przeczytacie na: www.fkis.pl.