W tym roku już po raz piąty Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych organizuje Konkurs im. Jacka Kuronia na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku wyróżniający przedsiębiorstwa społeczne działające najsprawniej pod względem ekonomicznym i społecznym. Fundatorem Nagrody Głównej jest związana z właścicielem TISE – Fundacja Crédit Coopératif. Konkurs jest organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Zdobywca Nagrody Głównej będzie musiał wykazać się dobrą kondycją ekonomiczną i istotnym społecznym oddziaływaniem. Rada Konkursu nagrodzi także przedsiębiorstwa społeczne za innowacyjne podejście w prowadzeniu działalności, ciągłość i konsekwencję działań, umiejętne promowanie swojej działalności i sprawny PR. Laureaci poprzednich edycji Konkursu przyznają także swoją nagrodę wybranemu finaliście Konkursu.

W piątej edycji Konkursu do zdobycia będą nagrody finansowe o łącznej wartości ponad 70 tys. zł ufundowane przez związaną z naszym naszego akcjonariuszem – Fundację Crédit Coopératif. Pozostałymi fundatorami nagród są Fundację BGK, PwC, ANG Spółdzielnię Doradców Kredytowych oraz TISE Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych SA.

W gronie zwycięzców dotychczasowych czterech edycji znalazły się Spółdzielnia Socjalna „Szklany Świat” z Krośnic na Dolnym Śląsku produkująca metodą tradycyjną bombki choinkowe i okolicznościowe; Spółdzielnia Socjalna Patron z Jeleniej Góry oferująca usługi ogólnobudowlane i związane z utrzymaniem terenu; Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria” i SCE „Flandria” spółdzielnia europejska z o.o. prowadzące sieć aptek i sklepów ze sprzętem rehabilitacyjnym oraz przychodnie specjalistyczne w woj. kujawsko-pomorskim, mazowieckim, pomorskim i wielkopolskim; Spółdzielnia Socjalna OPOKA z Kluczy w Małopolsce, która prowadzi restaurację „Opoka” i kawiarnię „Cafe Safari”, a ponadto świadczy usługi kateringowe, opiekuńcze i ogólnobudowlane na terenie woj. małopolskiego.

Na zgłoszenia od przedsiębiorstw społecznych działających co najmniej 24 miesiące FISE czeka do 31 maja 2015 r. Dwustopniowa ocena dokonywana przez ekspertów ekonomicznych i społecznych odbywać się będzie do września 2015 r. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbędzie się w październiku 2015 r. w Warszawie.

Wszelkie informacje i internetowy generator zgłoszeń znaleźć można na stronie Konkursu: www.konkurs-es.pl

Informacji udziela Sekretarz Konkursu: Julia Koczanowicz-Chondzyńska, jchondzynska@fise.org.pl, 22 622 01 91

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Partnerzy Strategiczni Fundacja Crédit Coopératif, Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych SA, Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego, PwC, ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych

Partner wspierający Caltha sp. j.

Patroni medialni Ekonomiaspoleczna.pl, Odpowiedzialnybiznes.pl, Magazyn Personel i Zarządzanie, Magazyn THINK TANK, RDC